Dvadeset jedan hrvatski predstavnik nastupit će na 52. Svjetskom prvenstvu u karateu u turskom gradu Kocaeliju. Hrvatski reprezentativci su optimisti uoči prvenstva na kojem se očekuje nastup više od 400 natjecatelja iz 44 zemlje. Osobito se to odnosi na Anu Lenard (-61 kg) koja se i iz Francuske s EP-a u Montpellieru vratila s dvije medalje, ekipnim srebrom i pojedinačnom broncom.

Ženska ekipa u borbama (Bujas Čelan, Saleš, Tubić, Lenard) osvojila je srebro, a selekcija u katama (Ermenc, Padovan, Stolar) na istom prvenstvu stigla je do ekipne bronce. Maša Vidić, djevojački Martinović, koja je prije godinu dana osvojila broncu u teškoj kategoriji (+68 kg) ovoga će puta izostati zbog nedavne operacije kuka. Hrvatska je do sad na EP-ima osvojila 73 medalje, a s velikih natjecanja - Europska i Svjetska prvenstva, Europske igre, Svjetske igre, Svjetske igre borilačkih vještina od samostalnosti do ovog trenutka - 99.

Prijenos EP-a iz Turske možete pratiti u subotu i nedjelju od 11 sati.

e-max.it: your social media marketing partner