21/11/20

SKV: Sport u 21 sat

KOPRIVNICA - U susretu 12. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Koprivnici svladao Slaven Belupo sa 2-0 (1-0).Hajduk je poveo u samoj završnici prvog poluvremena golom Umuta (45+2), da bi Soldo (56-ag) nespretnim autogolom početkom nastavka povećao prednost Splićana na 2-0.

SPLIT - Košarkaši Splita u susretu su 8. kola regionalne ABA lige izgubili kao domaćini od Mornara iz Bara sa 87-95 (35-21, 15-28, 21-30, 16-16).Marko Luković ubacio je 21 koš za Split, Ilija Đoković i Blaž Mesiček dodali su po 16, dok je Jacob Pullen sa 27 ubačaja predvodio Mornar.Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-5, dok je Mornar na 6-1 uz utakmicu manje.

VILLAREAL, 21. studenoga 2020. (Hina) - U dvoboju 10. kola Primere Villareal i Real Madrid su odigrali 1-1. Četiri dana prije presudne utakmice protiv milanskog Intera u Ligi prvaka, Real Madrid nije uspio pobijediti Villarreal.Utakmica je počela sjajno za Kraljevski klub, Marijano Diaz je u 2. minuti postigao gol, a izjednačio je Gerard Moreno u 75. minuti iz penala. Bio je to četvrti dosuđeni penal koji su skrivili igrači Reala u zadnje dvije utakmice. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real. Vodi Real Sociedad s 20 bodova, Villareal je drugi s 19, a Real četvrti s 17 bodova.

LONDON - Austrijski tenisač Dominic Thiem plasirao se u finale završnog ATP tuenira osmorice najboljih u Londonu svladavši prvoga igrača svijeta Novaka Đokovića s 7-5,6-7(10),7-6(5) nakon gotovo tri sata igre. Thiem je u pravom teniskom maratonu propustio četiri meč-lopte u drugom setu, a potom još jednu u "tie-breaku" trećega seta, u kojem je Đoković vodio s 4-1. Zanimljivo, Thiem je i lani u Londonu također porazio Đokovića "okrenuvši" 1-4 u "tie-breaku", a sada je protiv Srbina proslavio 300-tu pojedinačnu pobjedu u karijeri.Đoković je bio neuobičajeno miran cijeli meč u kojem je doživio peti poraz u 13 susreta protiv Thiema, koji je i lani igrao u finalu završnog turnira.Austrijanac će u finalu igrati protiv boljega iz dvoboja Rafe Nadala i Rusa Daniila Medvjedeva. Nadala je Austrijanac u Londonu već dobio u sjajnom meču u skupini, a plasmanom u finale osigurao je 800 ATP bodova i 861 tisuća USD.

BERLIN- Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić vratio se nogometu nakon preboljenog koronavirusa, a povratak je u domaćem remiju svog Hoffenheima protiv Stuttgarta (3-3) u 8. kolu Bundeslige proslavio pogotkom i asistencijom.  Kramarić je prvo u 48. minuti asistirao Sessegnonu za 2-2, a potom je u 71. postigao gol iz penala za vodstvo 3-2, svoj šesti ove sezone. Hoffenheim je poveo preko Baumgartnera u 16. minuti, ali su gosti golovima Gonzaleza (18) i Wamangituke (27) stigli do preokreta, a u 93. minuti Kempf je Stuttgartu donio bod. Borna Sosa je ostao na klupi gostiju. Neubičajeno loš Bayern je u Muenchenu odigrao samo 1-1 s Werderom, što im je tek drugi puta u nizu od 35 utakmica u svim natjecanjima da nisu pobijedili. Dapače, bili su blizu poraza jer je goste u 45. minuti doveo u vodstvo Max Eggestein, a izjednačio je Kingsley Coman u 62. minuti. Dvije minute prije kraja Sargent je izašao sam ispred Neuera, koji spašava Bavarce poraza.

PRAG - Hrvatska judašica Karla Prodan osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 78 kilograma posljednjeg dana Europskog prvenstva u judu u Pragu.U borbi za broncu Poljakinja Pacut je bolje ušla, a kada je mlada Splićanka uhvatila ritam, povezala je nekoliko napada i zatim na početku 6. minute borbe bacila Pacut na wazari i uslijedilo je veliko slavlje.

OSIJEK - U derbiju 12. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Dinamo sa 2-0 (0-0).Strijelci za Osijek bili su Pilj (54) i Žaper (89). Ovom pobjedom drugi Osijek se primaknuo vodećem Dinamu na tri boda. Dinamo ima 26, a Osijek 23 boda. Treća je Gorica sa 19 bodova i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca.

ZAGREB - Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je prvog slaloma sezone kojeg su skijašice vozile u subotu u Leviju u Finskom, dok je hrvatska skijašica Leona Popović zauzela 27. mjesto.Vlhova je do pobjede stigla s vremenom 1:50.11,  a  drugo mjesto je zauzela Amerikanka Mikaela Shffrin. Shiffrin, koja se na natjecanje vratila nakon deset mjeseci pauze, za njom je zaostala 18 stotinki. Treće mjesto zauzela je Austrijanka Kathrina Liensberger (1:50.68).Hrvatska skijašica Leona Popović zauzela je 27. mjesto sa 3,72 sekunde zaostatka za pobjednicom. U prvoj vožnji je uz Popović nastupila i Andreja Komšić no kako je zauzela 55. mjesto nije se plasirala u drugu vožnju.

LONDON - Hrvatski tenisač Nikola Mektić plasirao se zajedno s Nizozemcem Wesleyem Koolhofom u finale  ATP završnice koja se igra u Londonu nakon što su u subotu u polufinalu sa 6-3, 6-4 poslije sat i 14 minuta igre pobijedili Španjolca Marcela Granollersa i Argentinca Horacija Zeballosa.  Za pobjedu je Mektiću i Koolhofu bilo potrebno da u svakom setu suparnicima uzmu jednom servis. U drugom polufinalnom susretu igraju Austrijanac Juergen Melzer i Francuz Edouard Roger-Vasselin protiv Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburyja. Finale je na rasporedu sutra od 19,00 sat