25/11/21

SKV: Sport u 12.30 sati

OUSTON - Hrvatski stolnoteniski reprezentativac Tomislav Pucar plasirao se među 32 najbolja na pojedinačnom Svjetskom prvenstvu koje se odigrava u Houstonu, dok je Andrej Gaćina zaustavljen u drugom kolu glavnog turnira. Pucar je u drugom kolu lakoćom nadigrao Nigerijca Bodea Abioduna sa 4-0 (7, 6, 8, 6). Za plasman u osminu finala igrat će protiv sedmog igrača svijeta Kineza Lina Gaoyuana. Andrej Gaćina je zaustavljen u drugom kolu, a bolji od hrvatskog reprezentativca bio je Amerikanac indijskog porijekla Kanak Jha koji je slavio sa 4-0 (5, 9, 9, 10). Ivana Malobabić je u pojedinačnoj konkurenciji poražena u drugom kolu, a bolja od nje sa 4-0 (1, 4, 4, 4) bila je reprezentativka Luksemburga Ni Xia Lian. U konkurenciji parova s idom Jazbec nije prošla prvu prepreku, a bolje od hrvatskih predstavnica bile su Ruskinje Natalia Malinina i Elizabet Abramian sa 3-2 (9, -4, 3, -10, 7).

OKLAHOMA CITY - Bojan Bogdanović je sa 19 koševa bio drugi strijelac Utah Jazza u pobjedi 110-104 na gostovanju kod Ohlahoma City Thundera. Najbolji hrvatski košarkaš je za 30 i pol minuta iz igre gađao 6/12, a za tricu 2/7 te 12 od svojih 19 koševa postigao u trećoj četvrtini. Imao je i pet skokova te jednu asistenciju i ukradenu loptu. Jordan Clarkson je sa 20 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a Rudy Gobert je spojio 15 koševa, 17 skokova i pet blokada. Kod Thundera je najbolji bio Luguentz Dort sa 27 poena.

DUBAI - U Dubaiju je svečano otvoren 55. dvoboj za naslov svjetskog prvaka u povijesti šaha, meč između branitelja naslova Norvežanina Magnusa Carlsena i izazivača Rusa Iana Nepomniačija. Na uvodnoj konferenciji za novinare veliki suparnici pokazali su međusobno uvažavanje i poštovanje pred sutrašnji početak meča od 14 partija, a odluka o tome tko će povući prvi potez donesena je na neuobičajen, efektan način. U prvoj partiji izazivač će imati bijele figure jer je tijekom ceremonije otvaranja ispucao balon s bijelim konfetima.

ZAGREB - Nakon 695 dana i čak 23 utakmice bez slavlja, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb su napokon upisali pobjedu u Ligi prvaka. U susretu osmog kola A skupine PPD Zagreb je u Areni pobijedio Meškov Brest sa 31-24 (14-14). Najefikasniji igrači u redovima PPD Zagreba bili su Ivan Čupić s osam golova, Zvonimir Srna sa sedam i Sandro Obranović sa četiri gola. U u suparničkim redovima najefikasniji su bili Jaka Maluis sa šest i Mikita Vailupau s pet golova. Na ljestvici skupine A vodi Montpellier sa 13 bodova, Kiel ima 11, a Alborg 10 bodova. PPD Zagreb je sedmi sa četiri boda, dok je Meškov zadnji s jednim bodom.

ZAGREB - U srijedu je još pet momčadi osiguralo prolaz u osminu finala ovosezonske Lige prvaka. U pitanju su Manchester City, PSG, Inter, Real Madrid i Sporting. U derbiju večeri Manchester City je u skupini A, na svom Etihadu, svladao Paris St. Germain 2-1. Obje su se momčadi plasirale u osminu finala, s tim da je Manchester City ovom pobjedom osigurao prvo mjesto. U skupini D sva je neizvjesnost isparila prije posljednjeg kola pa su se tako u osminu finala plasirali papirnati favoriti madridski Real i milanski Inter koji je na San Siru svladao Šahtar s 2-0. Igrač utakmice bio je Edin Džeko koji je postigao oba pogotka, oba u drugom poluvremenu, s tim da je za drugi pogodak asistirao hrvatski nogometaš Ivan Perišić. Real je u gostima pobijedio Šerif 3-0. Strijelci su za slavlje Reala bili Alaba u 30., Kroos u 45. i Benzema u 55. minuti, dok je hrvatski nogometaš Luka Modrić odigrao cijelu utakmicu za goste. U skupini C ranije je prolaz u osminu finala izborio Ajax, koji je u srijedu svladao Bešiktaš u gostima sa 2-1, a Nizozemcima se iz ove skupine u osmini finala pridružio Sporting koji je u Lisabonu bio bolji od Borussije s 3-1. U skupini B Liverpool je nastavio pobjednički marš slavljem na Anfieldu protiv Porta od 2-0. Prava gužva je iza leđa Liverpoola budući je Milan ostvario prvu pobjedu u skupini nakon 1-0 u Madridu protiv Atletica (Šime Vrsaljko igrao od 77. minute). Jedini strijelac je bio džoker s klupe Junior Messias u 87. minuti i sada, kolo prije kraja, Porto ima pet, a Atletico i Milan po četiri boda. Klupko će se tako rasplesti u zadnjem kolu u kojem Milan dočekuje rasterećeni Liverpool, dok Atletico odlazi u goste kod Porta.

BANJA LUKA - Odbojkašice Mladosti i u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala prestižnog CEV kupa bile su bolje od UOK Banjaluka Volley, savladavši ih i u drugom susretu s 3-0 (25-16, 25-11, 25-18) za samo 58 minuta igre. Ovom su se pobjedom mladostašice plasirale u osminu finala drugog po jakosti europskog kupa gdje ih očekuju viceprvakinje Švicarske, ekipa Dudingena, koje je u dva susreta savladala praški Olymp.