06/11/19

SKV: Sport u 21 sat

MUENCHEN/MOSKVA - Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine  B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2-0 (0-0) i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.  Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick.  Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2-0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi. U ovoj skupini kasnije igraju Zvezda i Tottenham. Bayern je prošao 12 bodova, Tottenham ima 4, Zvezda 3, a Olimpiakos 1 bod.

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2-1 (1-1) i također osigurao plasman u osminu finala. Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste. Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv. Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, Lokomotiv 3, a Bayer je bez bodova.

GUIMARAES - U prvom susretu 4. kola F skupine Europske lige Arsenal je na gostovanju u Portugalu odigrao 1-1 protiv Vitorije Guimaraes ispustivši pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade.Bila je to skromna utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih deset minuta.

Arsenal je poveo u 81. minuti golom Skhodrana Mustafija koji je zabio glavom na ubačaj Nicolasa Pepea, a izjednačio je Bruno Duarte u drugoj minuti sudačke nadoknade.U posljednjim trenucima susreta Mustafi je pogodio i vratnicu, ali svog gola nakon što je pucao Duarte.Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Eintracht ima šest, Standard tri, a Vitorija je na začelju s prvim osvojenim bodom.

ZAGREB - Hrvatski nogometni prvoligaši Hajduk, Dinamo i Osijek novčano su kažnjeni zbog bakljade svojih navijača u susretima 14. kola Prve HNL.Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer kaznio je Hajduk sa 35.000 kuna, Dinamo sa 10.000 kuna, Goricu sa 7.000 kuna, te Osijek sa 3.000 kuna.Hajduk je kažnjen jer su njegovi navijači u 78. minuti utakmice protiv Gorice zapalili 18 baklji pri čemu su dvije baklje ubačene na teren pa je sudac morao prekinuti igru na pola minute. Time su počinjeni prekršaji kažnjivi po članku 67. DP HNS-a, pa HNK Hajduk zbog ponovljenih prekršaja mora platiti kaznu od 35.000 kuna, a HNK Gorica kao organizator utakmice iznos od 8.000 kuna.GNK Dinamo je kažnjen iznosom od 10.000 kuna zbog upaljenih šest baklje od strane pripadnika navijačke skupine BBB na sjevernoj tribini stadiona (tri ubačene u ograđeni dio igrališta)  u 75. minuti utakmice Dinamo - Inter Zaprešić.

ZAGREB - Olimpijska solidarnost Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) pozitivno je riješila kandidature Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) za stipendiranje zimskih olimpijaca.Ukupno deset potencijalnih olimpijaca i olimpijki iz šest sportova participirat će u programu olimpijskih stipendija za sportašice ZOI Peking 2022. To su Filip Zubčić, Istok Rodeš, Elias Kolega i Matej Vidović (alpsko skijanje), Dražen Silić i Antonio Zelić (bob), Laudelino Antonio Souza-Kordeiru (umjetničko klizanje), Lea Jugovac (snowboard) te "nordijci“ Krešimir Crnković (biatlon) i Vedrana Malec (skijaško trčanje).Mjesečni iznos stipendije po sportašu/sportašici iznosi 1500 dolara, a isplaćuje se kao pomoć u njihovim pripremama za kvalifikacije i nastup na XXIV. zimskim olimpijskim igrama u Pekingu 2022. godine.

ZAGREB - U susretu 4. kola C skupine juniorske Lige prvaka mlada momčad Dinama je na stadionu Hitrec-Kacian pobijedila Šahtar sa 1-0 zadržavši prvo mjesto na ljestvici.Pogodak odluke zabio je Tomislav Krizmanić u 61. minuti. Pobjeda mlade momčadi 'modrih' mogla je biti i uvjerljivija, no Anatolij Trubin se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana. Momčad Igora Jovičevića je uputila 22 udarca prema ukrajinskim vratima, pri čemu 11 u okvir gola, dok su igrača Šahtara uputili svega tri udarca od kojih samo jedan u okvir gola. Jedinu priliku gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Faris Krkalić sjajnom obranom zaustavio udarac Artrema Bondarenka.U drugom susretu iz skupine C Atalanta je identičnim rezultatom pobijedila Manchester City, a pogodak je zabio Roberto Piccoli iz jedanaesterca u 36. minuti.Dinamo vodi na ljestvici s osam bodova, Atalanta na drugom mjestu ima bod manje, Manchester City je treći sa četiri boda, a Šahtar ima dva.