Brončana medalja
24/06/19

Alessandra Hasani osvojila je brončano odličje u kategoriji do 55 kg na turniru Svjetske karate lige Serije A u Montrealu.

U odlučujućem susretu za medalju Hasani je bila vrlo uvjerljiva i slavila nad Amerikankom Brandi Robinson s 4:0.
Nakon što je na startu bila slobodna - Hasani je u nastavku nizala pobjede. I to protiv Amerikanke Shannon Nishi 8:4, Talijanke Lorene Buse 4:3, te Kineskinje Jiamei Ding 5:3. U polufinalnoj borbi uspješnija je bila Njemica Jana Bitsch s 5:0.

Zvonimir Živković minimalno je izgubio dvoboj za brončanu medalju u kategoriji +84 kg od osvajača brojnih odličja sa Svjetskih i Europskih prvenstava Iranca Sajada Ganjzadeha s 1:0.

Nakon što je bio slobodan u 1. kolu, Živković je u teškoj kategoriji  pobijedio Čileanca Rodriga Rojasa s 4:2, te eliminirao predstavnika Tajlanda Teerawata Kantonga zahvaljujući prvom osvojenom bodu (2:2).

U četvrtfinalnom susretu Živković je izgubio od finaliste Turčina Alparslana Yamanoglua 4:0, a u repasažu još jedna pobjeda - ovoga puta protiv Meksikanca Victora Daniela Carbajala s 4:1.

Boran Berak bio je slobodan u 1. kolu natjecanja do 67 kg. Potom je bio bolji od Švicarca Noah Pisina 4:0 i Južnokoreanca An Gwang Mina 5:3, ali je ispao od brazilskog predstavnika Viniciusa Figueire s 3:0.

U kategoriji do 55 kg Hrvatska je imala još jednu predstavnicu, Ljiljanu Pendić koja se u 1. kolu oprostila uvjerljivim porazom od Francuskinje Constance Berquet s 8:0.

Hana Živković, sestra starijeg brata Zvonimira koji se borio za broncu ispala je sudačkim preglasavanjem na startu kategorije +68 kg od Iranke Hamideh Abbsali (borba je završila 0:0).

Na turniru u Montrealu sudjelovalo je 659 natjecatelja iz 67 zemalja.