07/01/19

Slavlje Podravke

Rukometašice Podravke Vegete svladale su u u susretu 1. kola skupine D EHF Kupa na svom terenu španjolski sastav Bera Bera s 32:29 (15:14). U gotovo do posljednjeg mjesta ispunjenoj dvorani naše su rukometašice susret otvorile u grču i rano došle do do zaostatka od 4 gola. Međutim, nošene Selenom Milošević i Dejanom Milosavljević uz zadnju kontru Ane Debelić ipak su uspjele poluvrijeme završiti s +1. Drugo poluvrijeme Koprivničanke su bile puno raspoloženije i samo su povećavale svoju prednost. Iako su im pokušale doskočiti, brze Španjolke nisu uspjele protiv odlično raspoložene vratarke Tucaković, a kasnije im je probleme napravila i Magdalena Ećimović. Još jednom su im u drugoj polovici drugog dijela Španjolke pokušale pomrsiti račune, ali želja i volja te timski duh danas su prevladali. Naše cure su do kraja utakmice vukle i dokazale da unatoč preokretima mogu do pobjede i kada se pada te zasluženo slavile 32:29. Utakmicu će možda najviše pamtiti mlada nada RK Podravka Vegete osamnaestogodišnja Lucija Jandrašić koja je debitirala u svojoj prvoj europskoj utakmici u dresu kluba.

Podravku je do pobjede predvodila Natalija Čigrinova sa šest golova, dok je Adriana Cardoso de Castro postigla osam pogodaka za Bera Beru.

U 2. kolu Podravka će za tjedan dana gostovati kod danskog Nykobinga.

izvor: RK Podravka Vegeta