16. kolo HT Premijer lige
09/03/19

Cedevita poražena

košarka

U 16. kolu HT Premijer lige Cedevita je u gostima kod Zaboka poražena 74:72. Momčad trenera Dražena Oreškovića na poluvremenu je vodila 42:37, a na kraju treće četvrtine Zagrepčani su imali prednost 60:56. Kad je Toni Perković na 5:08 min. do kraja utakmice zabio tricu, gosti su poveli 70:64. Trener domaćina Ivan Tomas pozvao je potom timeout, a Cedevita je do kraja susreta zabila tek dva poena i to kad je Antonio Jordano na 43 sekunde do završetka položio za zaostatak Zagrepčana 72:74. Istina, na 10 sekundi do kraja Darko Bajo imao je priliku zakucati za izjednačenje, no kontakt Antonija Črnjevića na njemu suci nisu odlučili okarakterizirati kao prekršaj i Cedevita se kući vraća s porazom. U dresu Cedevite, koja je igrala bez Jakova Vladovića i Karla Matkovića, Lovro Buljević upisao je 16 poena i pet skokova, Antonio Jordano je ubilježio 15 poena, tri skoka i pet asistencija, Toni Vitali 13 poena, Domagoj Bošnjak 12 poena, sedam skokova i tri asistencije, a Perković 11 poena i tri skoka. Na strani Zaboka Luka Tomas upisao je 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Krešimir Radovčifć 15 poena i tri skoka.