Bronce džudašica
03/11/19

Bronce Jelić i Miočić

Posljednjeg dana Europskog seniorskog prvenstva u tekvondou u Bariju do treće medalje za Hrvatsku stigla je članica splitskog Marjana Matea Jelić u kategoriji do 67 kilograma. U prvom kolu Matea je bila slobodna, u drugom pobijedila Ruskinju Karinu Zhdanovu 14:8 , a u borbi za medalju Nadicu Božanić, svjetsku juniorsku prvakinju i olimpijsku viceprvakinju mladih 18:5. U polufinalu Mateine kategorije našla se krema svjetskog taekwondoa, Nur Tatar, vlasnica nevjerojatnih deset medalja u posljednjih devet godina, svjetska i europska prvakinja, osvajačica bronce i srebra na olimpijskim igrama u Londonu i Rio de Janeiru, Magda Wiet Henin sa tri svjetske i europske medalje i dva uzastopna odličja na grand prix natjecanjima ove godine te Lauren Williams, dvostruka uzastopna prvakinja Europe. Upravo je Britanka Lauren slavila protiv Matee u polufinalu EP-a  sa 17:12 čime je Jelić ostala na ranije osiguranoj brončanoj medalji. Druga je to medalja za Jelić na smotrama najboljih Europljana nakon Montreuxa 2016., a od tada je tri puta zaustavljena na dramatičan način u borbama za medalje na svjetskim i europskim prvenstvima.

Džudašice Zrinka Miočić osvojila je broncu u kategoriji preko 78 kilograma, osvojivši nakon Tihee Topolovec drugo brončano odličje za Hrvatsku na Europskom prvenstvu za mlađe seniore (U23) u Rusiji. Blizu medalje je bila i Anđela Violić (do 70 kg), koja je pobjedama nad Švicarkom Vetterli i Samardžić iz BiH došla do polufinala. Zatim je izgubila ipponom od Čanturije iz Gruzije, a za broncu je bila bolja Nizozemka De Voogd, koja je našu judašicu natjerala na tri kazne te finalno peto mjesto.

Petrunjela Pavić je u kategoriji do 78 kilograma osvojila plasman sedmog mjesta. Pavić je u tri borbe upisala dvije pobjede i jedan poraz. Za Hrvatsku su na Europskom U23 prvenstvu u Iževsku nastupili i Josip Kokeza (-100 kg), Marcel Škalec (+100 kg), Lucija Babić (-70 kg), Iva Oberan (-57 kg), Lea Gobec (-78 kg), Damian Sokolović (-81 kg) i Katarina Lucija Vuković (+78 kg).