Buffalo na vrhu
23/10/19

Hokejaši Buffalo Sabresa zasjeli su na čelo NHL lige 4:3 domaćom pobjedom protiv San Jose Sharksa u produžetku, s nova dva boda stigli su do učinka od 17 bodova, jedan manje imaju Washington Capitalsi, a po dva manje Edmonton Oilersi i Colorado Avalanche.

Gosti iz San Josea bolje su otvorili susret i nakon prve trećine vodili s 2:0 golovima Dylana Grambella (5:46) i Marc-Edouarda Vlašića (15:23), no u drugom dijelu utakmice domaći su anulirali zaostatak preko Jacka Eichela (27:21) i Sama Reinharta (39:29). Početkom treće trećine Jeff Skinner (40:45) doveo Sabrese u vodstvo, da bi Erik Karlsson (51:27) poravnao na 3:3. Gol za uspon Buffala na vrh lige u produžetku djelo je Jacka Eichela (63:13).

Prvaci iz 2018. godine Washington Capitalsi slavili su s 5:3 na gostovanju kod Calgary Flamesa uz dva gola Johna Carlsona. Carlson (20.35) je bio strijelac prvog pogotka na susretu u prvoj minuti druge trećine do kraja koje su postignuta još četiri gola. Chandler Stephenson (22:41) pogodio je za 2:0, da bi Elias Lindholm (23:19) i Austrin Czarnik (36:25) poravnali na 2:2. Da Capitalsi na odmor uoči posljednjih 20 minuta odu s prednosti pobrinuo se kapetan Aleksandar Ovečkin (36:35) golom samo 10 sekundi nakon poravnanja. Tom Wilson (52:34) i Carlson (58:15) pogotkom u praznu mrežu povisili su na 5:2 da bi Tobias Rieder (59:44) golom 16 sekundi prije kraja samo ublažio poraz Flamesa.

Vodeći sastav skupine Pacific Edmonton Oilersi izgubio je od posljednje momčadi skupine Central Minnesota Wilda koja je na svom ledu bila uspješnija s 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u prvoj trećini, prva je dva postigao Eric Staal (11:33, 12:48), a trećeg Brad Hunt (16:46). Devan Dubnyk obranio je prvih devet udaraca Oilersa prije no što je napustio led u drugoj minuti druge trećine, a tamo gdje je on stao nastavio je Alex Stalock koji je do kraja susreta sakupio 16 obrana.