Čilić dalje
27/08/19

Čilić dalje

Bivši pobjednik US Opena Marin Čilić (ATP - 23.) u tri je seta, s 6:3, 6:2, 7:6 (6) svladao ljevorukog Slovaka Martina Kližana (ATP - 83.) i za dva sata i osam minuta igre probio se u 2. kolo ovogodišnjeg izdanja posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

Bila je to peta Čilićeva pobjeda nad 30-godišnjim Slovakom u isto toliko međusobnih dvoboja. U 2. kolu Marin čeka pobjednika dvoboja između srbijanskog predstavnika Filipa Krajinovića i Nijemca Cedric-Marcela Steebea.

Čilić je loše započeo dvoboj, odmah izgubio servis i dopustio Kližanu ranu prednost. No, vrlo brzo se oporavio, preuzeo kontrolu događaja na terenu i od sljedećih 11 gemova osvojio čak 10. Usput je po dvaput došao do 'breaka' u prvom, a potom i na početku drugog seta za vodstvo 6:3, 4:0.

Kližan je u drugom setu imao samo 38 % pogođenih prvih servisa, što je Čilić iskoristio na najbolji mogući način, dok Slovak nije bio nikakva prijetnja na njegovom početnom udarcu pa je nakon 70 minuta igre hrvatski tenisač vodio s 6:3, 6:2.

U trećem setu je Kližan bio ravnopravniji, nakon što je spasio Čilićevu priliku za peti 'break' u trećem gemu. No, Slovak je do kraja meča ostao bez 'break' lopte, ali ni Čilić nije uspio zaprijetiti na servis Kližana pa je odluka pala u 'tie-breaku'.

U njemu je Slovak poveo 4:0 te izborio četiri povezane set-lopte (6:2). No, uz nekoliko vrhunski odigranih poena te asistenciju suparnika u vidu promaša i dvostrukih pogrešaka, 23. tenisač svijeta nanizao je šest poena i spriječio Kližana da odvede meč u četvrti set.

Čilić je dvoboj završio sa 16 asova i devet dvostrukih pogrešaka. Imao je 85% realizacije na prvom i 47% na drugom servisu, a 27 neforsiranih pogrešaka kompenzirao je sa 47 izravnih poena. Kližan je uz isti broj pogrešaka imao 17 'winnera' manje.