Čilić u 3. kolu
31/10/18

Dalje Ćorić i Čilić

Hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je treće kolo ATP Masters 1000 turnira u Parizu nakon što je u utorak svladao Nijemca Philippa Kohlschreibera sa 6:3, 6:4 poslije sat i 12 minuta igre.

U prvom setu Čilić niti jednom na svom servisu nije bio u nevolji i jedan break kod vodstva 3:2 bio mu je dovoljan da zaključi set u svoju korist. Hrvatski tenisač još je bolje krenuo u drugi set, ostvario je dva breaka i poveo 4:0, ali onda je malo posustao. Kohlschreiber je vratio jedan izgubljeni servis, no više od toga nije mogao i Čilić je zasluženo prošao u treće kolo.

Bio je to njihov 12. međusobni susret, a Kohlschreiber vodi 7-5 u pobjedama. U sljedećem kolu Čilić ide na Bugarina Grigora Dimitrova.

U 3. kolo Pariza plasirao se i Borna Ćorićnakon što je u 2. kolu sa 6:4, 6:4 nadigrao Rusa Danila Medvedeva. Za treću pobjedu u četvrtom ovogodišnjem susretu protiv Medvedeva Ćoriću je bio dovoljan po jedan "break" u svakom setu.

U prvoj dionici dvoboja Ćorić je oduzeo servis Medvedevu kod rezultata 4:4. Priliku je zaslužio odličnim bekhendom, a onda je Medvedev napravio dvostruku servis pogrešku. Imao je Ćorić priliku za "break" i kod rezultata 3:3, no tada se Rus odličnim servisima izvukao.

Koliko je Ćorić bio dominantan na svom servisu u prvom setu pokazuje i podatak kako je izgubio samo pet poena u prvom setu, a ubacivao je čak 76 posto prvih servisa u igru.

Prilično nervoznom Medvedevu Ćorić je oduzeo servis i na samom startu drugog seta i tu prednost održao do kraja. Jedinu priliku za povratak Rus je imao u šestoj igri kada je izborio svoje jedine "break-lopte" u dvoboju, ali Ćorić ih je uspio anulirati odličnim servisom.

U 3. kolu Ćorić će u četvrtak igrati protiv Austrijanca Dominica Thiema koji je u 2. kolu svladao Francuza Gillesa Simona sa 6:4, 6:2.