Golijada Modrih
18/09/19

Perfektna utakmica

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su nastup u C skupini Lige prvaka fantastičnom predstavom pobijedivši pred 28.500 gledatelja na stadionu Maksimir Atalantu s 4:0, a junak večeri bio je trostruki strijelac Mislav Oršić.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Marina Leovac (10), a potom je na scenu stupio Mislav Oršić postigavši tri gola (31, 42, 68).

U drugom susretu iz ove skupine Manchester City je u Harkivu pobijedio Šahtar s 3:0 golovima Riyada Mahreza (24), Ilkaya Gundogana (38) i Gabriela Jesusa (76).

U drugom kolu Dinamo će 1. listopada gostovati kod Manchester Cityja, dok će u Bergamu snage odmjeriti Atalanta i Šahtar.

Bila je to Dinamova večer za pamćenje. Sasvim sigurno najbolja predstava otkako je Nenad Bjelica preuzeo klub, ali i najbolja predstava koju su 'modri' prikazali u 37 susreta odigranih u elitnom natjecanju "Starog kontinenta".

Dinamo je do ove utakmice ostvario tek četiri pobjede u Ligi prvaka. U zadnjih 11 susreta upisao je 11 poraza, a posljednju pobjedu Dinamo je u Ligi prvaka ostvario 16. rujna 2015. na stadionu Maksimir protiv Arsenala 2:1.

No dolaskom Nenada Bjelice Maksimirom pušu neki novi vjetrovi.

Posebno impresivno bilo je prvo poluvrijeme u kojem je hrvatski prvak zabio tri gola i deklasirao trećeplasiranu momčad Serie A, te momčad koja je prošle sezone zabila najviše pogodaka u talijanskom prvenstvu.

Dinamov trener Nenad Bjelica velikim je pljeskom dočekan na novinarskoj konferenciji nakon što su 'modri' deklasirali Atalantu s 4:0 u susretu prvog kola C skupine Lige prvaka.

"Odigrali smo skoro perfektnu utakmicu. Bili smo 70-tak minuta savršeni, a onda smo imali lagani pad koncentracije. Pobijedili smo moćnu ekipu koja puno zabija. Mi vjerujemo u sebe i igramo s puno samoouzdanja. Naravno, da nam ovakvi uspjesi još više dižu samopouzdanje, ali ispred nas je još puno posla. U tajnosti smo držali svoju taktiku. Rekao sam igrčima da ne govore o tome. S obzirom da smo odradili samo jedan trening, izgleda da je ispalo dobro. Imali smo puno lijepih i velikih utakmica. Recimo ona protiv Ferencvaros, pa Benfica, Viktoria Plzen, Feneerbahče... Međutim, vjerujem kako su one najljepše pobjede tek pred nama."

Osvrnuo se i na nastup trostrukog strijelaca Mislava Oršića.

"O njemu govore njegovi golovi. To je jedan jako pošten dečko koji se na krilu žrtvuje za momčad. Mislav je zagrebački dečko koji je imao jako težak put, a svojom je zaslugom stigao na ovu razinu,"

Prokomentirao je i rezultat druge utakmice u kojoj je Manchester City na gostovanju pobijedio Šahtar.

"Dobro je da je City pobijedio, to je bolje za nas. To će nam pomći da lakše ostanemo u Europi," naglasio je Bjelica.

Njegov kolega na suprotnoj strani Gian Piero Gasperini bio je utučen nakon teškog poraza.

"Dinamo je u prvom poluvremenu nadvisio Atalantu u svim nogometnim elementima. U drugom dijelu gledali smo izjednačeniju igru, ali nismo se mogli vratiti. Dinamo je u potpunosti zaslužio pobjedu," poručio je talijanski stručnjak dodavši: "Ovo je bila teška lekcija iz koje moramo izvući pouke. Ovo je Liga prvaka, jedna viša razina. Treba se prilagoditi i učiti na pogreškama."