HNL: Pobjede domaćina
30/11/19

U dva susreta 17. kola Prve HNL domaćini su ostvarili uvjerljive pobjede, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj ulici svladala Goricu s 4:0 (2:0), dok je Slaven Belupo u Koprivnici nadigrao Inter iz Zaprešića s 3:0 (2:0).

Pitanje pobjednika u Kranjčevićevoj praktički je odlučeno u manje od dvije minute u završnici prvog poluvremena kada je Lokomotiva postigla dva gola. Prvo je u 40. minuti Kastrati preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio suprotni kut suparničkog gola nakon akcije Jakića i Uzunija, da bi u 41. Uzuni pogodio glavom na ubačaj Jakića za 2:0. U nastavku je Marina zatresao vlastitu mrežu za 3:0, a konačni rezultat postavio je Tolić u 79. minuti.

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na treće mjesto ljestvice s 28 bodova, tri manje od drugog Hajduka, a dva više od četvrtog Osijeka. Gorica je šesta s 25 bodova, koliko ima i peta Rijeka.

U Koprivnici su domaći do prednosti stigli sretnim pogotkom Nowaka u 15. minuti, nakon što je vratar Intera Frelih izboksao ubačaj iz kuta lopta je stigla do Gode čiji je udarac s 20-ak metara na putu prema golu pogodio Nowaka i promijenio smjer te odsjeo mreži. Na 2:0 Slaven je poveo iz dubioznog kaznenog udarca u 26. minuti, sudac Pejin je naskakivanje Tatomirovića na leđa Krstanovića ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Frelih je "pročitao" Krstanovića, ali ipak nije uspio zaustaviti loptu. Konačnih 3:0 postavio je Mikulić sredinom drugog poluvremena kada je na prvoj vratnici nadvisio Mamuta i skraćeni korner Bačelić-Grgića proslijedio u mrežu.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 18 bodova, sedam više od posljednjeg Intera. Između ta dva kluba još su Istra 1961 s 12 i Varaždin s 11 bodova.