Kup: Rijeka u finalu
25/04/19

U polufinalnom dvoboju Hrvatskog kupa u Zaprešiću nogometaši Rijeke slavili su protiv Intera 2:1 (1:0).

Rijeka je slavljem protiv Intera prošla u finale Kupa gdje je 22. svibnja u Puli čeka Dinamo, koji je u utorak u Zagrebu pobijedio Osijek 2:0.

Riječani su poveli u 30. minuti kada je na precizno Halilovićevo dodavanje Robert Murić prešao i vratara Matkovića i lako pogodio praznu mrežu. Četiri minute prije kraja Stjepan Lončar je udarcem s 20-tak metara pogodio za 2:0. U prvoj minuti sudačke nadoknade bivši igrač Rijeke Josip Brezovec iz slobodnog udarca je postigao počasni gol za domaćine.

"Svi smo očekivali plasman u finale. Morali smo biti pametni i ozbiljni, na kraju je ponovo bila drama, ali moram čestitati igračima jer nakon onog što se dogodilo u Splitu pronašli smo snagu i odgovorili na pravi način. U potpunosti smo zaslužili finale", izjavio je trener Rijeke Igor Bišćan.