Martić bez četvrtfinala
08/07/19

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Wimbledona. Bolja od nje je u 4. kolu bila Ukrajinka Elina Svitolina s 6:4, 6:2 nakon sat i 49 minuta igre. Bio je to peti međusobni susret Martić i Svitoline i četvrta pobjeda ukrajinske tenisačice.

Martić je protiv Svitoline odigrala ravnopravan prvi set koji je trajao čak sat i pet minuta igre, no nakon što je on pripao Ukrajinki naša je igračica vidno pala u igri što zbog umora nagomilanog u prethodnim mečevima, u prva tri kola svaki je put igrala tri seta, što zbog ozljede mišića lijeve noge koji joj je otežavao kretanje.

U prvom setu vodila se velika bitka, nekoliko je gemova trajalo i 10 ili više minuta, što je vidno iscrpilo Martić koja je nakon gubitka servisa u devetoj igri klonula i fizički i psihički.

Nakon što su obje tenisačice sigurno držale svoj servis u prva četiri gema dvoboja uslijedila je napeta središnjica prvoga seta. Prvo je Martić izgubila gem na svoj početni udarac, no odmah potom je vratila "break" u igri u kojoj je pogodila nekoliko sjajnih "winnera", a gem je okončala fantastičnom kratkom loptom na reternu za koju Svitolina nije bila spremna. Uslijedio je maratonski 15-minutni gem na servis Martić u kojemu je naša igračica spasila tri "break-lopte" te realizirala svoju sedmu gem-loptu. Kod vodstva Martić od 4:3 imala je naša predstavnica tri prilike za 5:3, u svakom od tih poena se igralo, dva puta nakon drugog servisa Svitoline, no Martić je nažalost svaki put bila ta koja je pogriješila.

Svitolina je nakon izjednačenja na 4:4 krenula u niz od sedam uzastopnih osvojenih gemova kojima je stigla u dobitnu poziciju od 6:4, 4:0. Martić je početkom drugog seta zatražila i liječničku pomoć zbog bolova u mišiću lijeve noge koji joj je uvelike otežavao kretanje u nastavku dvoboja. Tako nepotpuno spremna nije mogla parirati osmoj igračici svijeta.

Prva tenisačica svijeta i pobjednica Roland Garrosa Australka Ashleigh Barty također je poražena u osmine finala Wimbledona. Izgubila je od američke tenisačice Alison Riske 3:6, 6:2, 6:3.

Riske je do druge pobjede u isto toliko međusobnih susreta stigla nakon sat i 37 minute igre. Za 29-godišnju Amerikanku ovo je prvi plasman u četvrtfinale nekog Grand Slam turnira u njezinom 30. pokušaju.

Podsjetimo, Riske je u 1. kolu Wimbledona pobijedila hrvatsku tenisačicu Donnu Vekić s 3:6, 6:3, 7:5, nadoknadivši zaostatak od 4:1 u odlučujućem setu.