Najbolji rezultati Mihaljevića i Tolj

27/06/22

Najbolji rezultati Mihaljevića i Tolj

SAŽETAK

U Karlovcu je održano Pojedinačno prvenstveno Hrvatske u atletici, a najbolje rezultate ostvarili su Filip Mihaljević u bacanju kugle te Marija Tolj u bacanju diska.

U Karlovcu je održano Pojedinačno prvenstveno Hrvatske u atletici, a najbolje rezultate ostvarili su Filip Mihaljević u bacanju kugle te Marija Tolj u bacanju diska.

Naši su reprezentativci do tih rezultata stigli već prvoga dana natjecanja u subotu, Mihaljević je bio uvjerljiv s hicem od 21,05 metara dok je Tolj u izostanku Sandre Perković slavila s vrlo dobrim rezultatom od 63,21m. Tolj je naslovu u disku u nedjelju pridodala i onaj u kugli s rezultatom 15,77m.

U nedjelju je olimpijska pobjednica iz Rio de Janiera u bacanju koplja Sara Kolak stigla do naslova prvakinje hicem od 60,50m. Vrijedi istaknuti i dobar rezultat Marina Bloudeka koji je pobijedio na 800 metara s rezultatom 1:48.47 minuta. Bloudek je dan ranije osvojio naslov i na 1500 metara s rezultatom 3:45.69.

Dino Bošnjak i Bojana Bjeljac osvojili su po dva naslova u utrkama na duge pruge, 3000m i 5000m, a dvostruki prvaci postali su i Alen Melon (vis, troskok) te Veronika Drljačić (200m i 400m). 

 

Svi prvaci Hrvatske za 2022. godinu:

Seniori:

100m: Roko Farkaš

200m: Karlo Marciuš

400m: Jakov Vuković

800m: Marino Bloudek

1500m: Marino Bloudek

3000m: Dino Bošnjak

5000m: Dino Bošnjak

110m prepone: Hrvoje Čukman

400m prepone: Mateo Parlov

vis: Alen Melon

motka: Ivan Horvat

dalj: Filip Pravdica

troskok: Alen Melon

kugla: Filip Mihaljević

disk: Martin Marković

kladivo: Matija Gregurić

koplje: Zvonimir Tirić

4x100m: AK Agram 

4x400m: AK Agram

Seniorke:

100m: Vita Penezić

200m: Veronika Drljačić

400m: Veronika Drljačić 

800m: Nina Vuković

1500m: Klara Andrijašević 

3000m: Bojana Bjeljac

5000m: Bojana Bjeljac

100m prepone: Ivana Lončarek 

400m prepone: Ida Šimunčić

vis: Tihana Jeletić

motka: Lara Juriša

dalj: Jana Koščak

troskok: Paola Borović

kugla: Marija Tolj

disk: Marija Tolj

kladivo: Anamari Kožul 

koplje: Sara Kolak

4x100m: AK Zagreb

4x400m: AK Agram

(Hina)

Moglo bi vas zanimati...