Hrvatski gimnastički reprezentativac, 23-godišnji Ilja Kovtun osvojio je naslov europskog prvaka u višeboju na Europskom prvenstvu u Zagrebu.


U svom prvom nastupu pod hrvatskom zastavom, ovaj rođeni Ukrajinac je briljirao na ručama, preči i parteru. Na ručama je dobio najbolju ocjenu dana s 14.500, na preči je bio drugi s 14.200, a na parteru peti s 14.100. Preskok je odradio sa zadovoljavajućom ocjenom 13.900, no pred sam kraj vježbe na konju s hvataljkama je pao sa sprave te je dobio ocjenu 12.800.


Na posljednjoj spravi, krugovima, Kovtun je dobio ocjenu 13.333 te s najmanjom mogućom razlikom od jedne tisućinke nadvisio srebrnog Arsenija Duhna s 82.832, dok je Daniel Marinov s 81.899 osvojio broncu.


(Hina)